Alanında Uzman Psikologlar

İletişim Talebi
Telif İsteyin

Evlilik Terapisi ve Danışmanlığı ile Mutlu Çiftler

Aybros Psikoloji’nin evlilik terapisi ve danışmanlığı hizmeti ile çiftlerin mutlu yaşamaları garanti altına alınır. Siz de, evliliğinizde sorunlar yaşıyorsanız nedenleri detaylı araştıran ve uygun çözümler sunan merkezimiz daima hizmetinizdedir.

Evlilik Terapisi ve Danışmanlığı

 

Evlilik terapisi ve danışmanlığı, çiftlerin ilişkilerini geliştirmek ve sorunlarını çözmek için sunulan bir terapi hizmetidir.

Evlilik Terapisi ve Danışmanlığı ile Mutlu Çiftler

 

Aybros Psikoloji’nin evlilik terapisi ve danışmanlığı hizmeti ile çiftlerin mutlu yaşamaları garanti altına alınır. Siz de, evliliğinizde sorunlar yaşıyorsanız nedenleri detaylı araştıran ve uygun çözümler sunan merkezimiz daima hizmetinizdedir.

 

En İyi Çözümler Sunan Ankara Çocuk Psikoloğu

 

Zihinsel, sosyal, fiziksel, duygusal ve ahlaki açıdan çocuğun sağlıklı bir biçimde yetişmesi için her şeyden önce hem çocuğun hem de ailenin ihtiyaçları ile sorunlarına en uygun olan terapiyi seçmek önemlidir. Hem psikolojik sorunları olan çocuklarda hem de olmayan çocuklarda en iyi çözümler sunan Ankara Çocuk Psikoloğu, psikolojiyi ve pedagojiyi kapsayan hizmetler vermektedir. Çocuk gelişimi ve eğitimine odaklanan merkezimiz, çocuklara en iyi şekilde yetişmeleri konusunda rehberlik etmektedir.

Öğrenme sürecini inceleyen ve çocukların nasıl en iyi şekilde öğrenmelerine yardımcı olabileceğini belirleyen merkezimiz, sorunlu çocuklara ve ailelerine de en iyi şekilde çözüm yolları sunar. Çocukların psikolojik sorunlarının, geniş bir yelpazede olduğunu bilen merkezimizin, yaygın olarak karşılaştığı sorunlar şunlardır:

 • Öğrenme güçlükleri
 • Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu
 • Depresyon
 • Otizm spektrum bozukluğu
 • Sosyal iletişim, duygusal ifade veya davranışlarda güçlükler
 • Anksiyete
 • Davranış bozuklukları

 

Yukarıdaki sorunlar dışında, başka sorunlar da ortaya çıkabilmektedir. Çocukların yaşam koşulları, özellikleri, genetik faktörler, çevre ve travmalar yüzünden ortaya çıkan başka nedenler de olabilmektedir. Terapilerimiz ve tedavilerimiz, çocukların davranışlarını, düşüncelerini ve duygularını anlayıp değiştirmeye yönelik olmaktadır. Terapilerimizi düzenlerken, çocuğun yaşı, sorunları ve ihtiyaçları baz alınmaktadır.  Yaklaşımlarımızda birçok terapötik yaklaşım kullanılabilmektedir.

 

Bu yaklaşımlar arasında bulunan bilişsel davranışçı terapi, özellikle davranışları değiştirmek için uygundur. Çocuğun oyunlar aracılığıyla duygusal ihtiyaçlarını ifade etmesiyse terapötik oyun terapisi yaklaşımıyla sağlanmaktadır. Merkezimizin önem verdiği bir diğer yaklaşım aile terapisidir. Çocukların bazı sorunları, aile içinden kaynaklanabilmektedir. Bazı durumlarda terapilerin aile ile birlikte yürütülmesi şarttır. İletişim terapisi ise çocukların kişiliklerinde, duygusal, fiziksel sorunların nedenlerini aramak amacı ile kullanılmaktadır.

 

Çocuğun ihtiyaçlarına ve sorunlarına göre uygulanan terapilerimiz, başarı odaklı terapilerdir. Merkezimizde sunulan bu başarılı terapilerde, çocuk ve ailenin ihtiyaçlarının anlaşılması ve terapi sürecinin ölçülebilir yürütülmesi sağlanmaktadır. Sorunların büyüyerek gelecekte daha ciddi psikolojik sorunların ortaya çıkmaması açısından, çocukların psikolojik ve davranışsal sorunlarının çözümünde yöntemlerimiz büyük önem taşımaktadır.

 

Ankara psikolog hizmetimiz,  çocuğun ihtiyacı olan duygusal desteği sağlayarak çocukların kendilerini anlamalarına, ifade etmelerine, kontrol etmelerine fırsat tanımaktadır. Merkezimizin fiyatları,

birçok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Fiyatlarımız üzerinde genellikle, çocuğun durumu, sorunun şiddeti, çözüm yöntemi ve bunlara bağlı olarak belirlenen tedavi süresi oldukça etkili olmaktadır.

 

Tavsiye Edilen Evlilik Terapisi ve Danışmanlığı

 

Hem aşık olmak hem de evlenmek kendi çaplarında streslidir. Ancak bunlar kolay kısmı temsil etmektedir. Zor olan, bir evliliği sürdürebilmektir. Çocuk yetiştirmek, maddi sorunlarla mücadele etmek, uzun saatler boyunca çalışmak, kişisel mücadelelerle yüzleşmek, ilgisizlik, iletişimsizlik, hayatın iniş ve çıkışlarında nasıl gezinileceğini öğrenmek, cinsel sorunlar herhangi bir ilişkiyi olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, evliliklerin neredeyse yarısının boşanmayla sonuçlanması şaşırtıcı değildir.

 

Pek çok evlilik olması gerektiği gibi değildir ve bazı çiftler ayrılır veya uyumsuz olduklarını anlar.  Birçok evlilik de, çiftlerin sorunlarını yönetecek araçlara sahip olmaması nedeniyle sona ermektedir.

Elbette tüm evli çiftler, tartışmaktadır. Çiftlerin evde birlikte çok fazla zaman geçirmeleri, gerilimleri şiddetlendirebilecek unsurlardan birisidir. Evlilik terapisi, özellikle evliliklere ve ilişkilere odaklanan bir tür danışmanlıktır.

Merkezimiz, tavsiye edilen evlilik terapisi ve danışmanlığı hizmetinde çiftlerin sorunlarını teşhis etmelerine ve çözümler üzerinde çalışmalarına yardımcı olmaktadır. Evlilik danışmanlığı, çiftlerin bir şeyleri çözmeleri, gerçekten akıllarından geçenler hakkında konuşmaları için güvenli bir yerdir. Evlilik sorunlarını çözmek söz konusu olduğunda iletişim çok önemlidir. Evlilik danışmanlığımız, iletişim becerilerini geliştirmenin, karşılıklı anlayışa varmanın en iyi yollarından biridir.

Evlilik terapisi ve danışmanlığı hizmetimizde kullanılan yöntemlerin başında kişilerarası terapi gelmektedir. Bu yöntem, evlilikteki problemlerin kaynağının ilişkideki iletişim ve davranışlar arasındaki bozukluklar olduğunu varsayar. İlişki içinde kişiler arasındaki iletişim ve davranışların analizi yapılır ve değiştirilmesi gerektiği yerler belirlenir. Terapötik Çalışma Grubu yöntemi, evlilikteki problemleri paylaşmayı ve çözümler üretebilmeyi amaçlar.

Grubun diğer üyeleriyle paylaşılan deneyimler, fikirler ve çözüm önerileri ile kişilerin kendilerine ve ilişkilerine dair fikirleri değişebilir. Çözüm Odaklı Terapi, evlilikteki problemleri hızlı bir şekilde çözmeye odaklanır. Terapist, çiftin anında çözüm üretebilecekleri sorunları belirlemelerine ve uygulamalarına yardımcı olur. Aile Terapisi yöntemi, evlilikteki problemlerin kaynağının aile yapısı ve aile içi iletişimde olduğunu varsayar.

Aile üyelerinin bireysel ve aile olarak davranışlarının analizi yapılır ve değiştirilmesi gerektiği yerler belirlenir. Kişilik ve Kişilik Özellikleri Odaklı Terapide, evlilikteki problemlerin kaynağının kişilik yapısı ve kişilik özelliklerinde olduğu varsayılır. Kişilik yapısı ve kişilik özellikleri arasındaki ilişki incelenir ve değiştirilmesi gerektiği yerler belirlenir. Her çiftin ihtiyacı farklı olduğu için terapistlerimiz, çiftin ihtiyacına göre bir veya birden fazla yöntemi kullanabilir.

Ankara Önerilen Evlilik Terapisi Danışmanlığı

 

Yollarında nasıl ilerleyeceğini veya evliliğin dostane bir şekilde nasıl bitirileceğini bilmek isteyen çiftler için Ankara önerilen evlilik terapisi danışmanlığı merkezimiz, en doğru seçimdir. Terapistlerimiz, çiftlerin iletişim problemlerini belirler ve bu problemleri çözmelerini sağlar. İletişim eksikliği, iki kişi arasında herhangi bir fiziksel mesafeden daha büyük bir artışa neden olabilmektedir. Ayrıca, terapistlerimiz, çiftlerin duygusal ve cinsel ihtiyaçlarını anlamalarına ve karşılamalarına da yardımcı olur.

 

Terapilerimizde çiftler üzerinde çocuklarının etkileri, geniş aile üyelerinin etkileri, para yönetimi, ekonomik durum, boşanma kararı gibi konular da ele alınmaktadır. Evlilik terapisi ve danışmanlığı, çiftler arasındaki sorunları çözmek ve ilişkiyi geliştirmek için kullanılan bir tür psikolojik tedavidir. Sorunların çözülmesi ve ilişkinin geliştirilmesi açısından önemlidir. Çiftler arasındaki sorunlar, çeşitli nedenlerden ötürü ortaya çıkabilir ve merkezimizin bu hizmeti, çözüm yollarını bulmak içindir.

 

Ankara En İyi Evlilik Terapisi ve Danışmanlığı

 

Genellikle evlilik danışmanlığına iliştirilen bir damgalama vardır. Pek çok insan, yalnızca boşanmak veya ayrılmak üzere olan çiftlerin evlilik danışmanlığı aradığını düşünür. Ama gerçek şu ki tüm evliliklerin mücadeleleri var. Çoğu çift, birçok konuda evlilik danışmanlığından yararlanabilir. Evlilik terapisi konusunda Ankara en iyi evlilik terapisi ve danışmanlığı merkezimizin uzmanları, çiftlerin evliliklerinde yaşadıkları sıkıntıları çözmelerine ve ilişkilerini olumlu yönde geliştirmelerini sağlar.

Çiftlerin, terapist veya danışmanlarımız ile işbirliği içinde olması, daha sağlıklı ve mutlu olmalarına yardımcı olur. Evlilik danışmanlığı hizmetinde hiçbir kısıtlama yoktur. Kendi başınıza çözemeyeceğinizi veya ancak eğitimli, nesnel, tarafsız bir bakış açısından fayda sağlayabileceğinizi düşündüğünüz herhangi bir sorun için, birkaç seans evlilik terapisi ve danışmanlığı yardımcı olabilir. Evlilik terapistlerimiz ve danışmanlarımız;

 

 • Eğitimli ve deneyimlidir.
 • Uzmandır.
 • Empatisi gelişmiştir.
 • Çiftlerin duygusal durumlarını anlar.
 • Çiftlere hangi noktadan yaklaşacağını bilir.
 • Güvenilirdir. Paylaşılan bilgilerin gizliliğini korur.
 • Sorun çözmede etkilidir.
 • Yol göstermede etkilidir.
 • Çiftler arasında etkili iletişim sağlar.
 • Dinleme becerisine sahiptir.
 • Etkili konuşma becerisine sahiptir.
 • Sorunun kaynağını belirlemede etkilidir.
 • Çözüm odaklıdır. Etkili çözümler üretir.

Evlilik Terapisi ve Danışmanlığı Seans Ücretleri

 

Genellikle çiftleri danışmanlık almaya sevk eden bazı özel sorunlar vardır. Merkezimize başvuran bu özel sorunlu danışanlarımız, genellikle aşağıdakilerdir:

 • Aynı kavgayı defalarca yaşıyormuş gibi hisseden ve aynı fikirde olmak ya da bir çözüm bulmak konusunda zorlanan çiftler.
 • Ebeveynlik, finansal veya yaşam tarzı seçimleri konusunda aynı fikirde olmayan çiftler.
 • Ev sorumluluklarının eşit olmadığını düşünen ve bu konuda nasıl etkili bir şekilde iletişim kuracaklarını veya çözüm üreteceklerini anlayamayan çiftler.
 • Cinsel veya romantik kimyalarını kaybettiklerini hisseden çiftler.
 • Evlilikleri otomatik pilottaymış gibi hisseden çiftler.
 • Duyulmadığını hisseden veya eşinin duygusal olarak müsait olmadığını hisseden çiftler.
 • Yakın zamanda bir trajedi veya kayıp yaşayan ve bunu birlikte atlatmada güçlük çeken çiftler.
 • Alkol, madde bağımlılığı, sadakatsizlik veya akıl sağlığı sorunları ile uğraşan çiftler.
 • İletişim problemleri olan çiftler.
 • Çocuk yetiştirme veya karma ailelerle ilgili çatışmalar yaşayan çiftler.
 • Kızgınlık, öfke kontrolü ve şiddet ile baş edemeyen çiftler.
 • Boşanmak konusunda yardım alması gereken çiftler.
 • Düşünce yapıları zıt olan ve bu yüzden sürekli tartışan çiftler.
 • Aile içi şiddet yaşayan çiftler.
 • Cinsel ayrımcılık sorunuyla yüz yüze olan çiftler.

Merkezimizin evlilik terapisi ve danışmanlık seans ücretleri üzerinde birçok faktör etkili olabilmektedir. etkilenebilir. Tedavinin şekli, sorunun özelliği, çiftlerin surumu ve seans miktarı, ücretleri etkileyen faktörlerin başında gelir. Çiftlerin terapiye verdiği cevap ve işbirliği, bizim için oldukça önemlidir. Merkezimizle iletişime geçerek hizmetimiz ve ücretlerimiz konusunda çok daha net bir bilgi alabilirsiniz.

Evlilik Terapisi ve Danışmanlığı Sık Karşılaşılan Problemler

 

Çoğu evlilik danışmanı, her iki partneri de danışmanlık oturumlarında bulunmaya teşvik eder. Evlilik danışmanının çalışmasının en etkili yolu budur çünkü danışman, nasıl iletişim kurulduğunu görmek ve her iki tarafa da gelişmiş iletişim için araçlar sunmak ister. Ancak eşlerden biri gelmek istemiyorsa veya herhangi bir nedenle gelemiyorsa, evlilik terapisine tek başına katılım sağlanabilir. Tek başına da olsa kişi, kendisi, ilişki ve ne hissettiği hakkında bilgi edinebilir.

 

Çoğu evlilik danışmanlığı kısa vadelidir çünkü çiftler, genellikle çözmeye çalıştıkları belirli bir sorunla uğraşır. Evlilik danışmanlığı da çok pratik olma eğilimindedir. Evlilik danışmanlığı sürecinin temel ilkeleri, duyguları normalleştirmek, her kişinin duygu ve düşüncelerinin duyulması için tarafsız bir açık alan sağlamak, her kişinin ilişkiye bakış açısını değiştirmek veya genişletmek, iletişimi geliştirmek, ilişkideki sağlıksız kalıpları tanımak ve değiştirmek, reaktif duyguları anlayıp yönetmektir.

 

Evlilik terapisi ve danışmanlığı ile ilgili istatistikler umut vericidir. Evlilik danışmanlığını deneyen çiftlerin %98’i mükemmel veya iyi durumda terapiyi bitirir. Evlilik danışmanlığını deneyen çiftlerin %90’ı duygusal sağlıklarının iyileştiğini hisseder ve üçte ikisi fiziksel sağlıklarında iyileşme olduğunu bildirir. Ve belki de en önemli istatistik, çiftlerin dörtte üçünde evlilik danışmanlığından sonra ilişkilerinde iyileşme görülmesidir.

 

Aşağıdaki problemler ise evlilik terapisi ve danışmanlığı sık karşılaşılan problemler arasındadır:

 

 1. Çoğu terapi seansında olduğu gibi, evlilik terapisi ve danışmanlığında da her zaman duygusal olarak rahat olunamayabilir.
 2. Evlilik danışmanlığının yoğun duygular, biraz ağlama ve muhtemelen birkaç yükseltilmiş ses içermesi yaygın bir durumdur.
 3. Eşlerden biri terapiye devam etmek veya verilen görevleri yapmak istemeyebilir.

 

- Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

- Bize Yazın

Success! Your message has been sent to us.
Error! There was an error sending your message.