Alanında Uzman Psikologlar

İletişim Talebi
Telif İsteyin

Cinsel Terapi Danışmanlığında Üstün Hizmet

Aybros Psikoloji, aranan cinsel terapi danışmanlığı ile çeşitli teknikler ve yaklaşımlar kullanarak siz danışanlarının cinsel sağlık ve mutluluğunu artırmak için üstün hizmet kalitesiyle daima yanınızdadır.

Cinsel Terapi Danışmanlığı

 

Cinsel terapi danışmanlığı, cinsel sağlık ve cinsel işlev bozukluğu olanlar için sorunların nedenlerini ve nasıl çözülebileceğini araştırır ve tedavi eder.

Cinsel Terapi Danışmanlığında Üstün Hizmet

 

Aybros Psikoloji, aranan cinsel terapi danışmanlığı ile çeşitli teknikler ve yaklaşımlar kullanarak siz danışanlarının cinsel sağlık ve mutluluğunu artırmak için üstün hizmet kalitesiyle daima yanınızdadır.

 

Ankara Çocuk Psikoloğu Prensipleri

 

Sunulan çocuk gelişimi ve pedagoji ilkelerinin yardımıyla Ankara Çocuk Psikoloğu, çocukların fiziksel, zihinsel, duygusal, bilişsel, ahlaki ve sosyal olarak nasıl geliştiğini ve hangi aşamada olduklarını kolayca tespit edebilmekte ve ideal tedavi yöntemleri sunabilmektedir. Belirli sorunların giderilmesinin yanı sıra eğitimsel, ahlaki ve sosyal bağlamda çocuklara bilgi, beceri, tutum ve eğilimlerin kazanılması için fırsatlar sunar.

Çocukların zihin ve davranışlarına odaklanan önemli bir psikoloji dalıdır. Çocuk psikolojisi, çocukların sadece fiziksel olarak büyümeleriyle değil aynı zamanda zihinsel, duygusal, ahlaki, bilişsel ve sosyal gelişimleriyle de ilgilenir. Kısacası, Ankara çocuk psikoloğu, çocukların her açıdan gelişimini desteklemeye yöneliktir. Merkezimizin, öğrenme ile davranış sorunlarının yanında zihinsel sağlık gelişiminde çocuk psikoloğu hizmeti, her çocuğa uygun danışmanlık, terapi ve tedavi sunmaktadır.

 

Terapilerimizde, gerektiğinde ailenin katılımına önem verdiğimiz için aile farkındalığını da artırırız. Başarı odaklı terapilerimizde, psikoanalitik, psikodinamik ve kognitif yaklaşımlar, en çok başvurduğumuz yaklaşımlardır. Yaklaşımlarımızda her zaman sorun, yaş ve ihtiyaç unsurlarını ön planda tutarız. Gereken durumlarda medikal tavsiyelerde de bulunan merkezimiz, başarılı davranış yönetimi ve öğrenme teknikleri programlarıyla da çocukların en büyük yardımcısıdır.

 

Çocuklardaki çeşitli sorunları ele alan merkezimiz okul fobisi, öğrenme ve odaklanma sorunları ile dikkat eksikliğinin yanında;  depresyon, davranış bozuklukları, öfkenin kontrol edilememesi, otizm, hiperaktivite, konuşma bozuklukları, sosyal becerilerde eksiklik, arkadaşlar ve aile ile geçinememe, parmak emme veya tırnak yeme gibi kötü alışkanlıklar, yalan söyleme, hırsızlık, saldırganlık ve daha pek çok konuyu ele almaktadır.

 

Çocuk, terapilerimiz sayesinde anlama ve iletişim yeteneğini mümkün olduğunca geliştirebildiği gibi akıl yürütme kapasitesini de olabildiğince geliştirebilmektedir. Yeni bir ortama uyum sağlama ile ilişkileri anlama, yargılama, değerlendirme, üretken bir biçimde düşünme kapasitesi de gelişen çocuk, sağlıklı bireyler olarak topluma kazandırılmaktadır. Psikoanalitik ve psikodinamik yaklaşımlarımız, özellikle çocuğun kişiliğinin ve davranışlarının anlaşılmasına yöneliktir.

 

Çocuğun davranışsal ve duygusal sorunlarının nedenlerini ise kognitif davranışçı terapi yaklaşımıyla anlarız ve yanlış olanları, değiştirme yoluna gideriz. Çocuğun ailesi, okulu ve sosyal çevresi ile olan ilişkilerini incelediğimiz bağlamsal terapi, öğrenme becerilerinin geliştirildiği öğrenme temelli terapi, oyun vasıtasıyla çocuğun kendisini ifade etme ve anlamlandırma becerilerinin gelişmesini sağlayan oyun terapisi de başvurduğumuz yaklaşım ve yöntemler arasındadır.

 

Art terapide çocuğun sanat yoluyla kendisini ifade etme ve anlamlandırma becerilerini geliştirmesine yardımcı oluruz. Bununla birlikte çocuklar için uyarlanmış olan sistematik terapi, aile ya da diğer sosyal çevrelerle olan ilişkileri incelemeyi içermektedir. Merkezimizin uygun fiyatlı terapi ve danışmanlık ücretleri, seans sayısı ve buna bağlı olarak tedavi süresine bağlıdır. Tedavi süresi, çocuğa göre hangi yöntemin uygulanacağı ve çocuğun durumuna bağlı olarak belirlenmektedir.

 

Tavsiye Edilen Cinsel Terapi Danışmanlığı

 

Cinsel terapi danışmanlığı, cinsel davranışlar, cinsel dürtüler, cinsel istek, cinsel performans veya cinsel yönelim gibi cinsel konuları kapsamaktadır. Cinsel terapi danışmanlığı, cinsel sağlık sorunlarının nedenlerini ve etkilerini anlamak için kullanılır ve kişinin cinsel sağlığını iyileştirmek için önerilerde bulunur. Bu tür terapi, tek başına veya eşli olarak yapılabilmektedir. Merkezimiz, tavsiye edilen cinsel terapi danışmanlığı sunan bir merkezdir.

Merkezimizde kişinin cinsel sağlığını iyileştirmek için kullanılan çeşitli tekniklerde çözüme ulaştırılan sorunlar arasında cinsel isteksizlik, cinsel fonksiyon bozuklukları, cinsel yönelim bozuklukları, cinsel kimlik sorunları, cinsel travma, cinsel saldırı veya cinsel yönelim değişimi gelmektedir. Teknikler arasında konuşma terapisi, ödevler veya egzersizler yer alır.

Ankara Önerilen Cinsel Terapi Danışmanlığı

 

Cinsel işlev bozukluğunu tedavi etmek için çeşitli yaklaşımlar kullanılır. Bilişsel-davranışçı terapi (BDT), duygu temelli terapi ve çiftler arası iletişim teknikleri gibi araçlar, cinsel sorunların tedavisinde temel dayanaklar olmuştur. Pek çok seks terapistine gire de artık, farkındalık temelli seks terapisinin giderek daha etkili bir müdahale olarak kabul edilmektedir. Farkındalık temelli terapiler hem heyecan verici hem de pek çok cinsel soruna geniş çapta uygulanabilirdir.

 

Uyarılma ve arzu sorunları, penetrasyon sırasında ağrı, orgazm olamama ve tıbbi durumları takiben cinsel sorunlar için oldukça yaygın bir şekilde uygulanmaktadır. Yöntem olarak, Ankara önerilen cinsel terapi danışmanlığı merkezimizin, en yaygın olarak kullandığı diğer terapiler şunlardır:

 

 • Konuşma terapisi: Kişinin cinsel sağlık sorunlarını ve duygularını ifade etmesine ve anlamlandırmasına olanak tanır.
 • Ödevler: Kişinin cinsel sağlık sorunlarını çözmek için evde uygulayabileceği ödevler sunulabilir.
 • Egzersizler: Kişinin cinsel sağlık sorunlarını çözmek için fiziksel veya duygusal egzersizler sunulabilir.
 • Cinsel eğitim: Kişinin cinsel sağlık konuları hakkında bilgi edinmesine olanak tanır.
 • Kişisel çalışma: Kişinin kendine yönelik çalışmalar yapmasına olanak tanır.
 • Çiftler terapisi: Çiftler arasında cinsel sağlık sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar yapılır.
 • Grup terapisi: Cinsel sağlık sorunlarının çözümüne yönelik grup çalışmaları yapılır.
 • Kimlik ve yönelim terapisi : Kişinin cinsel kimlik ve yönelimleri hakkında bilgi edinmesine ve bunlarla nasıl barışık olduğunu öğrenmesine olanak tanır.
 • Travma sonrası cinsel terapi : Cinsel saldırı, tecavüz veya travma sonrası cinsel sağlık sorunlarının çözümüne yönelik terapiler sunulabilir.

 

Cinsel terapi ve danışmanlıkta ilaç tedavisi, cinsel sağlık sorunlarının tedavisinde etkili bir yöntem olabilir. Örneğin, erektil disfonksiyon (erektil disfonksiyon) birtakım ilaçlar kullanılabilir. Prematüre ejakülasyon ve cinsel işlev bozuklukları için de ilaçlar kullanılabilmektedir. Ancak, ilaç tedavisi genellikle cinsel terapi ve danışmanlık ile birlikte kullanılmalıdır. Cinsel terapi danışmanlığı, kişinin cinsel sorununun nedenlerini anlamasına ve sorunu çözmede yararlı yollar bulmasına yardımcı olur.

 

Ankara En İyi Cinsel Terapi Danışmanlığı

 

Her çift, cinsel ilişkilerinin sevgi dolu, tatmin edici ve heyecanlı olmasını ister. Ancak bazen bazı şeyler cinsellikten zevk alma yeteneğini etkileyebilir. İnsanlar, yaşamları boyunca stres, depresyon veya fiziksel hastalıklardan muzdarip olabilir. Bazı ilaçların neden olduğu travmatik olaylar yaşayabilir veya yan etkilere maruz kalabilir. Her türlü durum öz saygının yitirilmesine, arzu kaybına ve cinsel olarak işlev görme yeteneğine zarar verebilir.

 

Sorunlar, cinselliği etkilediğinde mutlaka bir cinsel terapi danışmanından yardım alınmalıdır. Merkezimizin, en iyi cinsel terapi danışmanlığı sunan bir psikoloji merkezi olarak belirlediği yöntemler,  kişinin ihtiyaçlarına ve sorunlarına göre belirlenmekte ve kişinin cinsel sağlığını iyileştirmek için en uygun yöntemler seçilmektedir. Cinsel terapi, problemlerin konuşulması açısından bir terapistle görüşmekle ilgilidir.

 

Bu bakımdan diğer psikoterapi türlerinden hiçbir farkı yoktur. Düzenli olarak sorunlar üzerinde çalışmayı içerir. Terapistin ve danışmanın işinin bir parçası da, onları açıkça tartışabilmeniz için potansiyel olarak zor veya utanç verici konular hakkında konuşurken kendinizi rahat hissetmenizi sağlamaktır. Cinsel terapi danışmanlığının getirebileceği ve paylaşabileceği şey, insan cinselliğinin nasıl işlediği konusundaki uzmanlığı ve ilişkilerde karşılaşılan zorlukların bilgisidir.

 

Cinsel Terapi Danışmanlığı Seans Ücretleri

 

Uzman kadromuz, cinsel sorunların psikolojik kökenlerini belirlemeye yardımcı olmak ve çözüm bulmak için çalışır. Merkezimizin cinsel terapi danışmanlığı seans ücretleri, seans sayısına bağlı olarak tedavi süresine göre değişmektedir. Hastanın durumu, kullanılan yöntem, hastanın terapiye verdiği cevap süresinin de ücretler üzerinde etkisi büyüktür. Çözüme ulaştırdığımız, geniş yelpazedeki cinsel sağlık sorunları arasında en yaygın olanlar şunlardır:

 

 • Erektil disfonksiyon, yani erkeklerde ereksiyon sorunları
 • Prematüre ejakülasyon, yani erkeklerde erken boşalma sorunları
 • Vaginismus, yani kadınlarda vajinal girişte ağrı ve kas spazmları
 • Disparoni, yani kadınlarda adet düzensizliği veya ağrılı adet görme
 • Cinsel yolla bulaşan hastalıklar
 • Libido azlığı, cinsel ilişkiye karşı isteksizlik gibi cinsel işlev bozuklukları
 • Orgazma ulaşamama
 • Utanmaktan kaçınmak veya diğer sorunları gizlemek için taklit orgazm
 • Cinsellik sırasında rahatlayamama ve kişinin kendisini rahat hissedememe veya kendisi ya da eşinin performansı ile ilgili endişeler yüzünden meydana gelen istek eksikliği ve cinsel zevk kaybı
 • Cinsel ilişki sırasında tıbbi durumların sonucu olabilecek fiziksel ağrı
 • Geçmiş taciz, tecavüz veya cinsel travma deneyimlerinin neden olduğu cinsel işlevi bozan anılar
 • Yakınlık eksikliği veya çözülmemiş bir çatışma gibi ilişki sorunları
 • Cinsellikte ilişki sıklığı hakkındaki görüş farklılıkları
 • Kendinizin veya eşinizin cinselliği hakkında sorması zor olabilecek sorular
 • Sizin veya eşinizin umut ve beklentilerinin bir parçasını oluşturabilen ancak paylaşılamayan cinsel fanteziler veya belirli arzularla ilgili sorunlar
 • Sizin veya eşinizin vücudunda, bir çocuğun doğumunu takip edebilecek veya yaşlanma sürecinin bir parçası olarak ortaya çıkabilecek, arzuyu etkileyen değişiklikler

 

Cinsel Terapi Danışmanlığı Sık Karşılaşılan Problemler

 

Cinsel terapi ve danışmanlığı, kişilerin cinsel sağlık sorunlarını çözmekte ve cinsel hayatlarını geliştirmekte yardımcı olan bir hizmettir. Genellikle cinsel terapi danışmanlığı sık karşılaşılan problemler arasında hastanın terapiye devam etmek istememesi, terapiye gönüllü olmaması, terapiye cevap vermemesi sayılabilmektedir. Aybros Psikoloji, genel olarak terapilerinde etkili sonuçlar almaktadır.

Ayrıca, kişinin cinsel sağlık sorunlarını çözdükten sonra eğer terapiyle birlikte ilaç kullanıyorsa ilaçların kullanımını azaltmasına veya bırakması gerekmektedir. Bu ilaçların da kullanımlarına bağlı olarak yan etkileri olabilir. Bazı ilaçlar, ciddi yan etkiler oluşturabilir veya diğer sağlık sorunları ile etkileşebilir. Örneğin, sildenafil (Viagra) gibi ilaçlar kalp veya damar rahatsızlıkları olan kişilerde ciddi yan etkiler oluşturabilir.

 

Genel olarak, ilaçların yan etkileri arasında şunlar bulunabilir:

 

 1. Baş ağrısı
 2. Bulantı
 3. Mide rahatsızlığı
 4. Ağrı
 5. Karın ağrısı
 6. Baş dönmesi
 7. Görme bozuklukları
 8. Diş eti hassasiyeti
 9. Cildin kuruması
 10. Yorgunluk

 

 

 

 

 

 

- Bir Psikoloğa mı İhtiyacınız Var ?

Bizi Arayın, Alanında Uzman Psikologlarımız Sizlere Yardımcı Olsun!

- Bize Yazın

Success! Your message has been sent to us.
Error! There was an error sending your message.